Przed planowanym wyjazdem upewnijmy się, czy wybrany przewoźnik podejmie się zabrania naszych fret… Ja osobiście spotkałam się z odmową u przewoźnika lądowego jak i powietrznego…

Linie lotnicze mają cały szereg przepisów i zasad, dotyczących przewozu zwierząt domowych na dodatek każde inne i dziwnym trafem dyskryminujące fretki… Pozostaje nam mieć nadzieje, że polskie linie lotnicze w końcu staną się profesjonalne i umożliwią nam szybki transport naszych pociech na większe odległości…

Jeżeli uda Ci się załatwić przelot, to musisz się liczyć z następującymi procedurami:

AVIH – Przewóz zwierzęcia w luku bagażowym, w klatce – Suki ze szczeniętami oraz same szczenięta poniżej 8 tygodni życia nie są akceptowane z powodu ryzyka odwodnienia. Tylko jedno zwierze może być w kontenerze. Kontener do przewozu zwierzęcia dostarcza Pasażer. Kontener musi spełniać ogólne wymagania co do przewozu lotniczego, co oznacza że:

  1. musi być odpowiednio solidnej budowy;
  2. musi mieć odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych;
  3. musi mieć wodoszczelne dno;
  4. musi posiadać odpowiednie uchwyty;
  5. nie posiada żadnego dodatkowego wyposażenia, jak np. poidła, itp. Zwierze musi mieć możliwość stania i odwrócenia się w kontenerze w sposób naturalny.

*(uwaga: nie przewozimy żadnych zwierząt do Wielkiej Brytanii i Irlandii)
Opłata 100 pln, 25 euro, 15 gbp.

PETC – Przewóz zwierzęcia do 8 kg w kabinie, tylko koty i psy – Zwierzę nie może stanowić zagrożenia dla innych pasażerów. Zwierzę musi podczas lotu przebywać w kontenerze. Zwierzęcia w kontenerze nie można położyć na półkę. Kontener musi być pod siedzeniem. Załoga samolotu musi być poinformowana o obecności zwierzęcia na pokładzie. Kontener: Wymiary kontenera nie przekraczają 55x40x20 cm. Waga kontenera ze zwierzęciem nie przekracza 8 kg. Kontener musi spełniać warunki jak w przypadku usługi o kodzie AVIH.

(uwaga: nie przewozimy żadnych zwierząt do Wielkiej Brytanii i Irlandii)
Opłata 50 pln, 15 euro, 10 gbp.

Podobnie w liniach LOT-u … ;-(

by: Ana

foto: 
1) ferretta.pl 
© All rights reserved or Some rights reserved, publikacja powyższych zdjęć wymaga zgody autorów 

literatura:
[1] centralwings.com/pl/

   

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o