© All rights reserved by signsofthelastdays.com

Paszport można nabyć u lekarza weterynarii, posiadającego uprawnienia do wydawania tego dokumentu i spełniającego następujące warunki:

  1. posiada prawo wykonywania zawodu,
  2. prowadzi zakład leczniczy dla zwierząt lub jest zatrudniony w zakładzie leczniczym dla zwierząt
  3. ma na bieżąco opłacone składki członkowskie
  4. posiada czytnik mikroczipów
  5. zna przepisy regulujące zasady wydawania paszportów zwierzętom towarzyszącym

Lekarz weterynarii wystawiający paszport jednocześnie wypełnia dołączony do paszportu druk z danymi zwierzęcia i właściciela zwierzęcia, któremu wydaje paszport. Wypełniony druk należy w ciągu siedmiu dni przesłać do Okręgowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej, która będzie dane zawarte w tym druku wprowadzała do systemu informatycznego.

Paszport można wydać zwierzęciu, które jest oznakowane mikroczipem lub tatuażem oraz posiada aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie.

Dla zwierząt, które właściciele zamierzają wywieźć do IRLANDI, WIELKIEJ BRYTANI, MALTY I SZWECJI istnieje dodatkowy warunek zbadania serologicznie krwi tych zwierząt celem określenia poziomu przeciwciał przeciw wściekliźnie. Badanie wykonuje uprawnione laboratorium na koszt właściciela. Lekarz wystawiający paszport przed jego wystawieniem musi mieć wynik tego badania i adnotacje z tego wyniku wpisuje do paszportu.

Listy uprawnionych lekarzy z podziałem na województwa

by: Ana

foto: 
1) ferretta.pl 
© All rights reserved or Some rights reserved, publikacja powyższych zdjęć wymaga zgody autorów 

literatura:
[1] vetpol.org.pl

   

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o